Консультационный центр
организатор
ЕЛЕНА ПОЧТАРЁВА
т. 362-32-09
Киев ул.Васильковская 28
ЗЕМЛЕ ПОМОГАТЬ НУЖНО! СИЛЫ ЕЙ ПРИДАЁТ ЛАСКА И БЕРЕЖНОЕ ОБРАЩЕНИЕ.
Поиск по сайту:
Вверх
Сезонные работы | Посевной календарь 2016

Посівний календар на 2016 рік

До Вашої уваги календар сприятливих днів для посіву культур, а також різноманітні рекомендації для огородника, щодо різних агротехнічних робіт, які необхідно буде провести на ділянці.

Для зручного перегляду - клацніть на зображення календаря.

СІЧЕНЬ основні роботи дачника і садівника проводяться в зимовій теплиці і у сховищі. Міні-город можна влаштувати на підвіконні – від петрушки, кропу, іншої зелені до огірків, томатів і перців. В добре обладнаних теплицях можна почати вирощувати томати, огірки для отримання ранніх овочів. Тут доречна вигонка зелених культур: петрушки, цибулі на перо, щавлю, селери та ін В темних приміщеннях проводять вигонку салатного цикорію. Проводиться підготовка грунту для розсади, придбання насіння, готується тара для посіву насіння та вирощування розсади. В саду при сильних морозах необхідно подокучить фруктові дерева та кущі, підсипати сніг на суничні грядки. Детальніше роботи у січні читайте у статті "Сезонні роботи у січні"

ЛЮТИЙ пора братися за вирощування розсади: просушити і прогріти насіння, призначені для посіву, зайнятися загартовуванням насіння – виносити їх на кілька хвилин на холод (краще в полотняному мішечку), потім тепло. Перед посівом необхідно проводити сортування і знезараження насіння. У зимових теплицях продовжують догляд за томатами, огірками і зеленню. Детальніше про роботи у лютому читайте у статті "Сезонні роботи на лютий місяць"

БЕРЕЗЕНЬ проводиться посів насіння в парниках, в кінці березня – початку квітня сіють розсаду. В останній декаді березня можна закладати на яровизацію рання картопля. Рослини, плоди яких знаходяться під землею, томати, огірки, капусту та інші – сіяти і садити потрібно при зростаючому Місяці. Всі коренеплоди (редис, буряк, ріпу, картоплю та інші) – при спадною. Це правило справедливо і при посіві насіння в парники. Детальніше про роботи у березні читайте у стаття "Сезонні роботи у березні"

КВІТЕНЬ час масового посіву розсадних культур для теплиць і відкритого грунту. У парниках прибирають урожай зелених культур і відразу ж приступають до вирощування розсади для відкритого ґрунту. Пікіровку сіянців проводять зазвичай в кінці місяця. Наприкінці квітня можна сіяти моркву, зелені культури, редиска, горох, боби, розсаду ранньої капусти. На ділянках, де прогрілася грунт, можна починати посадку пророщених бульб картоплі. У цьому місяці бажано посадити дерева і чагарники до початку вегетації в попередньо підготовлений грунт. З ягідних чагарників садять малину, калину, обліпиху, аґрус. До розпускання бруньок проводять профілактичні заходи проти шкідників і хвороб, щеплення плодових і дикорослих культур. Детальніше про роботи у квітні читайте у стаття "Сезонні роботи на квітень"

ТРАВЕНЬ розпал робіт у відкритому грунті. Як можна раніше посадіть цибулю севок, насіння гороху, щавлю, крес‑салату, ріпи, редьки, брукви, моркви, петрушки, кропу, редиски. Посів теплолюбних культур (огірок, квасоля, буряк, кабачки) ведуть в кінці місяця. Травень – час висадки розсади на постійне місце, але під тимчасове плівкове укриття. Посадку раннього картоплі треба закінчити до 1-5 травня. В плодовому та декоративному саду закінчуйте посадку молодих рослин, обрізку та щеплення (бажано до розпускання бруньок). Детальніше про роботи у травні читайте у статті "Сезонні роботи на травень"

ЧЕРВЕНЬ в першій декаді місяця ще можливі ранкові заморозки, тому потрібно використовувати плівкові укриття, паперові ковпаки і так далі. Рослини краще перенесуть холодну погоду, якщо ви їх добре польете ввечері. Звільнені від розсади парники і теплиці засаджують перцем, огірками та інше. Детальніше про роботи у червні читайте у статті "Сезонні роботи на червень"

ЛИПЕНЬ хороший для посіву шніт‑цибулі і цибулі‑батуна: до зими зміцніють, а ранньою весною, як тільки зійде сніг, дадуть гарний урожай. Якщо є теплиця, можна посіяти культури для подальшого дорощування. Детальніше про роботи у липні читайте "Сезонні роботи у липні"

З другої половини серпня до другої половини вересня – найкращий термін для закладання плантацій суниці. Якщо плантація закладена в серпні, потрібно подивитися, не затягнуті чи сердечка рослин грунтом. Якщо це сталося, то треба зробити оправлення, щоб сердечка були на рівні грунту. Детальніше про роботи у серпні читайте "Сезонні роботи у серпні"

ВЕРЕСЕНЬ на ділянках з плодоносившей суницею у вересні закінчують роботи з видалення бур'янів і розпушування. У суху погоду рослини в кінці вересня – початку жовтня необхідно полити. Садівники‑аматори повинні мульчувати грунт торфом і гноєм, що перепрів. Це охоронить від пошкоджень кореневу систему в разі суворої зими. Восени приступають до обрізування чорної смородини та агрусу. Вирізають, насамперед, усыхающие та поламані гілки і кінці пагонів, пошкоджені борошнистою росою. У першій половині вересня збирають моркву, буряк, кореневу петрушку, селеру і картоплю. Детальніше про роботи у вересні читайте "Сезонні роботи на вересень місяць"

НА ПОЧАТКУ ЖОВТНЯ прибирають урожай, що залишився, викопують кореневища, бульби, цибулини деяких культур для осіннього дорощування або вигонки. В зимовій теплиці і на підвіконні продовжують догляд за огірками і помідорами. Після внесення добрив проводять перекопування ґрунту із закладенням весняних добрив. Детальніше про роботи у жовтні читайте "Сезонні роботи на жовтень"

ЛИСТОПАД закінчують роботи у відкритому грунті, а в теплицях – продовжують. Зазвичай квасять капусту, бажано за день до Повного місяця або в повний Місяць. Детальніше про роботи у листопаді читайте "Сезонні роботи у листопаді"

ГРУДЕНЬ в зимових теплицях при штучному освітленні продовжуйте посадку на зелень, приготованого восени матеріалу для вигонки. Якщо для посадки використовуються цибулини, коренеплоди або кореневища, то немає необхідності в додатковому освітленні. Якщо є освітлення, можна вирощувати томати, перець та інші культури.