Консультационный центр
организатор
ЕЛЕНА ПОЧТАРЁВА
т. 362-32-09
Киев ул.Васильковская 28
ЗЕМЛЕ ПОМОГАТЬ НУЖНО! СИЛЫ ЕЙ ПРИДАЁТ ЛАСКА И БЕРЕЖНОЕ ОБРАЩЕНИЕ.
Поиск по сайту:
Вверх
Не стоит тратить силы на борьбу с природой!
Нужно лишь умело направлять её процессы!

Огород

Препараты клубаОЗ

Здоровье

Здоровье из зернышка

Сад

Кольорова картопля – чудовий лікувальний і дієтичний овоч.

Оздоровлюємо родину та близьких.

кольорова картопля

Дуже дивно, коли при складанні щоденного раціону харчування через активну пропаганду продуктів «здорового харчування» дієтологи нехтують чудовим над вітамінним овочем, другим хлібом – картоплею. Для порівняння у картоплі набагато більше Селену, ніж у насінні горіха, клітковини більше, ніж у банані. Картопля насичена вітаміном С, а такої кількості Калію нема , ні в хлібі, ні в м’ясі, ні в рибі. Виразку шлунку та гіпертонію також можна вилікувати за допомогою свіжого соку картоплі. Всім, працюючим у шкідливому середовищі, а особливо людям, які живуть у промислових центрах з великим викидом шкідливих газів бажано споживати свіжозварену картоплю «в мундирах», бо в такій картоплі крохмал не переварюється в кишечнику, але схожий на сітку виловлює молекули різних шкідливих з’єднань – від нітратів до канцерогенів. Не дивлячись на всю цінність картоплі, (особливо картоплі з кольоровою м’якоттю) багато людей виключають цей овоч зі свого меню, побоюючись поправитись на крохмалі. Зараз чутки про шкідливість картоплі перебільшені. Відварена картопля – це відносно некалорійний гарнір - в 100 г вареної картоплі міститься лиш 80 ккал, а в 100 г відварених макаронів – 380ккал.

В бульбах міститься 25% сухої речовини, 12-24% крохмалю, 1,4-3% білка та зольні речовини. А також зараз картопляна наукова селекція не стоїть на місці, селекціонери-науковці розробляють нові дієтичні для здорового харчування сорти картоплі – з великим вмістом антиоксидантів, та вітаміну С. Забруднення навколишнього середовища, неповноцінне харчування, стреси – одні з основних причин раку, артрозу, порушення імунітету та прискореного старіння, тому важливо, щоб у раціоні містилася достатня кількість антиоксидантів – речовин, що здатні захистити організм людини від цих захворювань. Джерело антиоксидантів – це плоди зелених овочів, капусти броколі, столового бурака, моркви, помідорів. Так от до цих традиційних овочів завдяки українським селекціонерам додаємо цей чудовий дієтичний, з великим вмістом антиоксидантів овоч, – картоплю з червоною, фіолетовою та синьою м’якоттю. За даними дослідників у картоплі із забарвленою м’якоттю міститься в 4 рази більше таких антиоксидантів, ніж у бульбах з білою та жовтою м’якоттю та навіть більше, ніж у моркві, цибулі та білому перці.

Зараз активно розвивається селекція кольорової картоплі в Японії, США, Китаї, Латинській Америці, Південній Кореї. Не відстають від світових розробок також науковці держав СНГ – Росії, Білорусії, Казахстану та України. В Європі в ресторанах вже подають вишукані страви з кольорової картоплі, Японії є фабрики по виготовленню кольорових чіпсів,а у Південній Кореї виробляють омолоджуючу маску. Майбутнє кондитерської промисловості – барвники з кольорової картоплі, які не токсичні та не мають негативного впливу на здоров’я людини. В картоплі з кольоровою м’якоттю міститься один із каротиноїдів – Лютеїн, який необхідний для нормальної функції сітківки ока людини. В країнах Європи – Канаді та США надають перевагу сортам із кольоровою м’якоттю, особливо при купівлі молодої картоплі. Це просто домашня аптека з корисними вітамінами. Тому хочу відмітити винахід українськими селекціонерами кольорової картоплі. Вже от-от ця картопля з’явиться на прилавках овочевих магазинів.

Але є одна проблема – люди бояться, думають, що це геномодифікована картопля, але це – повний абсурд. Я не селекціонер, а просто любитель – картопляр, але хочу вам коротко розповісти про походження цього чудового лікувального овоча. Виведення цих сортів - багаторічна важка селекційна робота. А саме – беруться дикорослі перуанські (батьківщина картоплі) сорти та беруться відібрані для схрещування українські сорти картоплі. Дуже чудово себе зарекомендували сорти – Довіра, Тирас, Сантарка. При багаторічній роботі в схрещуванні дикорослих перуанських та Вітчизняних сортів вивели чудові сорти картоплі з синьою, фіолетовою та червоною м’якоттю. Тож дорогі городники та фермер не бійтеся цих сортів. Якщо ви десь побачите в продажі цю картоплю – купляйте, висаджуйте на своїх ділянках ці цінні дієтичні, з великим вмістом антиоксидантів сорти картоплі. Правда, хочу відмітити, що не всі з цих сортів є високоврожайними, але у відсотковому лікувальному еквіваленті ця картопля перевищує сорти картоплі з білою та жовтою м’якоттю. Особливо цінні вони у харчуванні дітей, а також смачніу сирому вигляді, у салатах та цілющий свіжий сік. Цікаво, коли приходять гості, а у мене приготовлена фіолетова,червона картопля та прикрашена зеленню. Дуже цікаві та смачні з кольорової картоплі чіпси, приготовлені в домашніх умовах:

 1. Чищу картоплю та ріжу на дольки
 2. Замочую дольки у воду на 20-30 хв.
 3. Витягую, висушую у вафельному рушнику до повної сухості
 4. Викладаю на пергаментний папір (і лише на нього!)
 5. Ставлю у мікрохвильову піч
 6. Через 4 хв. витягую дуже смачні хрумкі кольорові чіпси.
 7. Зараз у себе на картопляній ділянці, окрім чудових оздоровлених сортів картоплі з білою та жовтою м’якоттю, велику частину ділянки виділяю для вирощування кольорової картоплі. А в майбутньому 80 % від всіх посадок. У моїй колекції є французькі(з горіховим присмаком)голандські, корейські, російські та чудові українські сорти кольорової картоплі.

  Картопляр – любитель
  Крутофіст Василь Васильович
  vkrutofist@rambler.ru
  м.Київ, тел. 067-419-14-70


  Если Вам нравятся наши статьи - Вы можете подписаться на их получение
  Подписка на получение статей