Консультационный центр
организатор
ЕЛЕНА ПОЧТАРЁВА
т. 362-32-09
Киев ул.Васильковская 28
ЗЕМЛЕ ПОМОГАТЬ НУЖНО! СИЛЫ ЕЙ ПРИДАЁТ ЛАСКА И БЕРЕЖНОЕ ОБРАЩЕНИЕ.
Поиск по сайту:
Вверх
Не стоит тратить силы на борьбу с природой!
Нужно лишь умело направлять её процессы!

Огород

Препараты клубаОЗ

Здоровье

Здоровье из зернышка

Сад

Щоб кавуни родили як у мене!

вирощування кавунівВже 3 роки як я пов’язав свій відпочинок, роботу на дачі в Чернігівській області з клубом органічного землеробства, якому я дуже вдячний за велику кількість цікавої та корисної інформації. І звісно, що одразу перейшов від теорії до практики. Обрав дві ділянки: на першій – виорана земля, на другій – лише плоскоріз. Щодо проекту «Народний досвід – вклади свій вклад» хочу сказати, що на неораній ділянці – чудовй результат.

Літо 2010 року було дуже спекотним, лише один раз, вкінці травня, був невеликий дощ. І тут мені допомогло моє золоте правило – рання посадка, оскільки можливо саме весняна волога врятувала врожай від засухи.

А зараз хочу зупинитися на вирощуванні кавунів, адже вони є не лише смачними, а й корисними, якщо їх вживати перед їжею, то вони виводять хвороби з організму. Перечитавши багато літератури, особливо книгу М. Курдюмова «Умный бахча», я взявся за справу.

Перше правило для хорошого врожаю – якісне насіння. Придбав елітне насіння кавунів, динь, столових гарбузів російської селекції. Це чудові за смаковими та зовнішніми характеристиками сорти, які не спеклися на сонці без жодного поливу за сезон. Як кажуть: «Хто стукає, тому відчиняють». З осені 2009 року телефонував до відомих спеціалістів. Багато цікавої інформації отримав від Бориса Андрійовича Бублика. Звернувся до відомих селекціонерів Росії, які порекомендували мені свої відомі сорти кавунів – Холодок, Фаворит, Волжанін, Ніца, Атаманський, Необичайний, Кущовий 334, а також сорти гарбузів: Кущовий, Мраморний (в сирому виді є солодшим, ніж морква).

Друге правило – правильна технологія. Сухе літо, чисте поле, якісне насіння і буде добрий врожай. Насіння кавуна перед посадкою замочив у воді на 12 годин, а потім поставив у вологу тканину і до прокльовування. Дуже важливо перед висівом насіння, яке проросло, в землю влити в лунку дуже багато води, поки лунка сповна не насититься нею. Висадивши насіння в землю, верхній шар покриваю сухою землею. На місці посадки вставляю прутики для того, щоб виділялися ряди. Посадку проводжу, коли земля на глибині 10см прогрілась не менше, ніж на 16С (це дуже важлво). От і все про посадку.

50% успіху – це чиста ділянка, тобто це означає, що кавун не переносить бур’яна. Потрібно правильно провести культивацію. На 5-7 день після посадки граблями зриваю початкові корінці бур’яна.

Першу культивацію проводжу плоскорізом Фокіна на глибину до 12см, як тільки з’явилися перші сходи кавунів. Другу культивацію через 8-10 днів після першої, але вже на меншу глибину – до 7см. Третю культивацію тоді, коли кущі починають стелитися до 80см, але зверніть увагу – на глибину до 4 см. Тому, що окрім центрального кореня, який вже глибоко в землі, бокові корінці розрослися вбоки і це може зашкодити їхньому росту. А далі – підрізати плоскорізом при потребі.

Якщо є бажання мати ранній врожай, то висаджуйте розсадою у фазі до трьох справжніх листочків. Але обов’язково накривайте агроволокном без дуг. Кущ кавуна сам підіймає агроволокно, а якщо поліетиленом, то дуги є обов’язковими та плюс постійне провітрювання. Мінімум три тижні не знімайте покриття. В регінах України, де гуляють приморозки, агроволокно або плівку не знімають до 10 червня. Висаджую кавуни не кубахами, по 3-4 кущі в лунку, а дотримуюсь міжряддя 2м та в ряду 1м і тільки по 1 рослині в лунці. Це до 50 кущів на 1 сотку. Кущові кавуни та гарбузи по схемі – 1м 40см на 50-70см в ряду.

Кавуни в цьому році не підживлював, але якщо є бажання, то підживлюйте. Перший раз у фазі 4 листочків. Другий раз - до появи зав’язів. Під кожен кущ (але не під корінець) як мінімум 3 літри розчину. Розчин – настій на основі кропиви пташиний послід та попіл. Цей процес описувати не буду, бо сам не підживлював.

кавун ФаворитХочу сказати, що перший рік при зборі врожаю дуже важко було виявити спілість кавуна, але все приходить з практикою. Характерними рисами стиглого кавуна є:

Щоб кавуни родили так як у мене, потрібно:

 1.  Температура землі при посадці має бути не менше, ніж 16С.
 2. Бажано саджати за посівним календарем.
 3. Не давайте свіжий гній на ділянку, де будете саджати кавуни, бо вродять не солодкі.
 4. Я замочую насіння зранку у воду, через 10-12 год. вибираю та ставлю у вологу тканину. Як не дивно, але на другий день насіння прокльовується.
 5. В підготовлені лунки, за день до посадки, наливаю дуже багато води. Цю процедуру продовжую доти, поки земля не насититься водою. На наступний день, дуже раненько, ще раз лию воду. Коли вода осіла, у вологу землю горизонтально ставлю насіння (бажано по 2 шт. для гарантії сходу) і накриваю вологою, а зверху – сухою землею. І хочете вірте, а хочете – ні, поливи у мене на цьому закінчуються.
 6. Після посадки насіння, втикаю прутик для того, щоб через 4-5 днів пройтися граблями, щоб зірвати початкові корінці бур’яна.
 7. Але хочу відмітити, що якщо перед посадкою були сильні дощі, то висаджувати можна сухе насіння.
 8. Як тільки сходи почали показуватися – роблю першу культивація. Ясна річ, що плоскорізом Фокіна. Другу культивацію через 8-10 днів після першої (це залежить від швидкості росту бур’яна у вас на ділянці) на глибину 7 см. Третю – коли гудина вже досягла до 80см., але не глибше, ніж на 4 см., щоб не пошкодити бокові корінці кавуна.
 9. Коли кущі мають по 3-4 лсточки, залишаємо лише один найкращий кущик.
 10. Не саджайте кавуни кубахами, а саджайте у міжрядді 2м, а в ряду через 1м. Дині та кущові гарбузи – 1м20см на 50см.(якщо ваша ділянка дозволяє, то дині в ряду можна через 1м.)
 11. Саджайте трохи кукурудзи на ділянці з кавунами – це надає кавунам кращого смаку та врожаю (а у кого добрі сусіди – то ще й не вкрадуть)
 12. Якщо висаджуєте розсадою, (у фазі до 3 листків) то обов’язково накривайте її щоб вона окліматизувалася та не хворіла. Накривайте агроволокном. А якщо накриєте поліетиленовою плівкою, то обов’язково провітрювати вдень.
 13. Як тільки зав’язалися маленькі кавунчики – застрахуйте їх від вітрів, тобто повтикайте прутики по дві сторони кавунчика або присипте гудину землею (я не присипав).
 14. Інші пункти описані у моєму каталозі.

Саджайте кавуни, гарбузи на своїх ділянках та оздоровлюйте рідних та близьких. З елітним насінням поділюся. Доброго Вам врожаю та здоров’я.

Доброго Вам врожаю!

Крутофіст В.В. (Член клубу органічного землеробства м. Києва)
тел. 0674191470, 0660781635


Если Вам нравятся наши статьи - Вы можете подписаться на их получение
Подписка на получение статей