Консультационный центр
организатор
ЕЛЕНА ПОЧТАРЁВА
т. 362-32-09
Киев ул.Васильковская 28
ЗЕМЛЕ ПОМОГАТЬ НУЖНО! СИЛЫ ЕЙ ПРИДАЁТ ЛАСКА И БЕРЕЖНОЕ ОБРАЩЕНИЕ.
Поиск по сайту:
Вверх
Вверх

Форум


Регистрация | Авторизация
Забыли логин или пароль? Восстановить
Раздел:

Тема: болезни коры яблони

Все темы раздела

Страницы: 1
болезни коры яблони
ykirykyk52
 2015-05-04 10:41:29
на привитых 2 года назад ветках яблони обнаружился цитоспороз.Пришлось обрезать до здоровой коры.почти весь 2-х годовой прирост.Срезы замазал глиной с коровяком,но полной уверенности ,что в стволах не осталось этой заразы нет.Какими конкретно биопрепаратами мне нужно поработать чтобы эту заразу искоренить и не допустить дальнейшего распространения по соседним деревьям?
+0
болезни коры яблони
Елена Почтарева
 2015-05-12 08:21:07

Доброго дня!
Цитоспороз, або інфекційне всихання на деревах яблуні і груші, проявляється в засиханні окремих ділянок кори, різко відмежованих від здорової тканини, або цілих гілок з утворенням на них добре помітних вмістилищ спор гриба в вигляді чорних шорстких точок, розташованих безладно на всій площі ураженої кори. При цитоспорозе кора на ураженій ділянці стає червонувато-коричневою і при спробі відокремити її, розмочалюється. Більш тонкі гілочки засихають повністю і суцільно покриваються чорними горбиками. Такі гілочки треба обрізати і спалювати, а рани на штамбах дорослих яблунь лікувати в самому початку розвитку хвороби, поки гриб не проник глибше, камбій і деревину, що призведе до засихання гілки або дерева.
Цитоспорозом уражаються тільки ослаблені дерева.

Способи боротьби з цитоспорозом, інфекційному всиханням яблуні і груші

Вирішальне значення у боротьбі з цитоспорозом мають агротехнічні заходи: своєчасна і правильна обрізка, обробка дерев баковою сумішшю залежно від кліматичних умов, регулярні поливи. Для попередження сонячних опіків і морозобойных тріщин на деревах обов'язкове побілка стовбурів і скелетних гілок пізно восени і навесні (лютий - березень). або обмазка глиною в розчині Триходерміну з використанням тканини на протязі сезону. Уражені гілки обрізують і спалюють.
Рано навесні уражені ділянки кори треба обов'язково зачистити до здорової тканини гострим ножем, продезінфікувати рани біофунгіцидом, натерти щавлем і замазати рани садовою замазкою "Благосад" або покрити олійною фарбою, приготовленою на натуральній !!!оліфі (на 200 г оліфи 100 г охри).
На протязі сезону рекомендуємо регулярну обробку баковою сумішшю ( Триходермін Пентафа-С Планріз) кожні 7-10днів, оприскування ЕМ-розчином (100мл на 10л води) раз на два тиждні. Було б добре підтримати кореневу систему Азотофітом, Келпаком. Дуже гарні результати в прошлому році були при застосуванні Риверму .
Доброго Вам врожаю!
Олена Почтарьова
+0
болезни коры яблони
Lukyanov03851
 2017-04-22 00:17:36
Добрий День!
В мене така проблема: на молодих яблунях і грушах вже впродовж кількох років з'являються дрібні вертикальні тріщини розміру як ніби нігтем взяти і проколоти. Перелопатив весь інтернет і ніяк не можу знайти що це може бути за шкідник чи хвороба. Допоможіть будь ласка розібратися. Наперед дякую.
+0
болезни коры яблони
Елена Почтарева
 2017-04-24 09:32:44

Доброго дня!
В прошлому сезоні наші ЧК на молодих деревах також помічали такі тріщини. Ми з'ясували, що це ураження шкідником
Шкідники:
-Заболонник пошкоджує деревину стовбурів і гілок яблуні, груші, сливи, вишні, аличі, черешні та багатьох інших плодових і лісових дерев.
Жук-заболонник темно-коричневого кольору, до 4 мм завдовжки. Личинки жука білі, м'які, безногі.
Пошкоджені дерева слабшають, на них з'являються різні трутовики. На корі кісточкових порід в області пошкодження заболонніков з'являється камедетечія.
- Щитівка(запятовидная-русс.) дрібна сисна комаха (до 2 мм), пошкоджує яблуні.
У місцях пошкоджень щитівки розтріскується і відмирає кора дерев, опадає листя, гинуть тонкі і навіть скелетні гілки.
На плодах з'являються червонуваті плями, що знижує товарний вигляд яблук
Важливо дотримуватися правил агротехніки і догляду за плодовими деревами в саду.
Наша порада - обробіть кору дерев в сонячу погоду розчином Актофіту. Повторіть обробку в перод цвітіння бузка, тоді шкідник стає більш уразливий.
Пошкодженим деревам зробіть обмазку глиною, т.з. глиняний футляр, або окремі пошкодженні ділянки замажте Благосадом.
Крім того, кору дерев відновлюють обробки Емочками (розчин 150мл на 2л води), але без змочування листочків
З повагою Олена Почтарьва
+0
Страницы: 1
Для добавления новых тем и сообщений необходимо зарегистрироваться или авторизоваться!Яндекс.Метрика